• Realizacja pierwszej części otrzymanych środków - grudzień 2021.

• 29.08.2022 13:56

•
      • Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki, „której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań”. Program ukierunkowany jest głownie na przedmioty z grupy STEM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, oraz matematyka).
        W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60.000 zł na zakup nowoczesnego wyposażenia.
        Pierwsza część otrzymanych środków w wysokości 41735,80 zł ( 69,5%) została wydatkowana
        w grudniu 2021 r.

Z otrzymanych środków zakupiono:
        - drukarkę 3D wraz z akcesoriami, materiałami do druku
        - mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
        - laptop Lenovo V15
        - stację lutowniczą z gorącym powietrzem i akcesoriami
        - nowoczesne wirtualne laboratorium EMPIRIUSZ  -pakiet premium.

• Lekcje chemii z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Empiriusz pozwolą na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej. W/w laboratorium jest cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. Jest ono w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych.

Ponadto jest zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń, a przede wszystkim  bezpieczne dla uczniów.

• W ramach lekcji fizyki/informatyki/techniki, uczniowie posiądą wiedzę w zakresie obsługi oraz możliwości drukarki 3D, stacji lutowniczej oraz będą mieli możliwość przy pomocy płytek prototypowych, czujników i innych elementów stworzyć odpowiedni układ scalony.
    • Kontakty

• Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach
      • szkola_izdebki@nozdrzec.pl ,spizdebki@onet.pl
      • 134399710 - budynek Izdebki 362 kom. 517 - 476 - 891 (kontaktowy dla rodziców) 134399720 - budynek Izdebki 282 adres skrytki ePUAP: /spizdebki362/SkrytkaESP